fbpx

Яке майбутнє у цін на нерухомість в США?

March 30, 2021
home prices

Яке майбутнє у цін на нерухомість в США?

Про ціни на нерухомість розмірковує кожен. Чи збережуть ціни наявну швидкість росту? Чи буде зростання ставок іпотечного кредитування негативно впливати на вартість будинків? Чи призведе наступне економічне уповільнення до падіння цін?

Давайте спробуємо відповісти на ці запитання, виходячи з того, що відбувалося раніше, а також того, що ми знаємо про поточну ситуацію на ринку нерухомості.

Вплив зростаючих відсоткових ставок

Раніше ми пояснювали, що зростання іпотечних ставок не позначалось негативно на цінах на житло в минулому та, вірогідніше всього, не позначиться і зараз. Коментарі Фреді Мака були досить зрозумілими:

«На теперішньому ринку житла рушійною силою зростання цін є низька пропозиція як нового, так і вторинного житла у поєднанні з історично низькими ставками. По мірі зростання ставок по іпотечним кредитам, попит на придбання житла , вірогідно, залишиться високим відносно обмеженої пропозиції та продовжить тиснути на ціни на житло».

Ми були праві. Цього року ціни продовжили зростання вище нормальних історичних значень та, здається, поступове збільшення ставок незначно вплинуло на ціни.

Вплив економічного спаду

Багато людей побоюються, що зміни економіки стануть рушійною силою до знецінення нерухомості, як і десять років тому.

Однак, як ми нещодавно повідомляли, що ті ж самі групи економістів, експертів у галузі нерухомості та інвестиційних і ринкових спеціалістів в галузі стратегії, котрі передбачали наступну рецесію протягом найближчих 18-24 місяців, також прогнозують, що ціни на житло будуть продовжувати зростати протягом наступних п’яти років, хоча й на менший відсоток.

Все залежить від попиту та пропозиції

Як завжди, ціни на житло будуть визначатися попитом на придбання порівняно з наявною кількістю будинків на продаж. Останні шість років попит значно перевищив наявний обсяг пропозицій, що призвело до середнього щорічного підвищення цін до максимальних 6% з 2012 року. Це набагато більше, ніж історична норма в 3,6% річного здорожчання, яке ми спостерігали до житлового буму.

На даний час існують незначні ознаки того, що обсяги житла поступово починають збільшуватися. Місячні запаси будинків для продажу відповідали минулорічним показникам за останні два місяці після 37 послідовних місяців зниження запасів. Дані про нове будівництво також показали позитивні ознаки того, що запаси будуть збільшуватися.

По мірі того, як запаси житла починають задовольняти попит, ми побачимо, що здорожчання повернеться до більш нормального рівня. Ми вже бачимо прогнози нижче, ніж середні 6,2%, котрі ми бачили останній час.

CoreLogic прогнозує, що ціни на нерухомість зростуть на 5,1% протягом наступних дванадцяти місяців, а в огляді «Прогноз цін на житло» мова йде про збільшення значень на 4,2% в 2019 році.

РЕЗЮМЕ

Марк Флемінг, головний економіст First American, пояснив найкращим чином:

«Ми бачимо перші ознаки сповільнення росту цін, але базові принципи кон’юнктури ринку нерухомості засновані на природному регулюванні цін на нерухомість, а не на різкому їх падінні»

Джерело: Keeping Current Matters

Edit Search

 • Email Updates
 • Only Update me On
Close
Email Sent! Your email was sent successfully
Close
Register
 • Thank You For Registering

  Just a few more details so we can help you

  (All fields are required)

  When are you looking to purchase?
 • Thank You For Registering

  Just a few more details so we can help you

  (All fields are required)

  Need assistance with financing?
 • Thank You For Registering

  Just a few more details so we can help you

  (All fields are required)

  Need to also sell your property?